Tanévnyitó istentisztelet Rimaszombatban
A rimaszombati székhelyű Református Oktatási Központ 2024. szeptember 1-jén a református templomban tartotta tanévnyitó istentiszteletét. Néhány évtizedig tartó kényszerpihenőt követően 25 évvel ezelőtt ezelőtt ezen a napon indult újra a református oktatás a városban. Az ünnepi alkalmon Géresi Róbert, az intézményt fenntartó Szlovákiai Református Keresztyén Egyház püspöke hirdette Isten igéjét.
Kutatásaik eredményeit adták közre az egykori doktoranduszok
2024. június 12-én került sor Komáromban a Selye János Egyetem Református Teológiai Karon doktori fokozatot szerzett egykori hallgatóknak III. tudományos konferenciájára.
A bolyongó ember rendkívüli életpályája
A Selye János Egyetem Református Teológiai Kara 2024. április 25-én emlékkonferenciát tartott Szenczi Molnár Albert születésének 450. és halálának 390. évfordulója alkalmából, megemlékezve a magyar református lelkész, nyelvtudós, filozófus, zsoltárköltő, műfordító, egyházi író rendkívüli életpályájáról.
„Bábel utáni önazonosságunk”
A komáromi egyetemi napok megrendezése idén április 21-26 közötti napokra esett. A hét során számos programon, rendezvényen, különböző előadásokon vehetnek részt a hallgatók, amely által által csodás értékekkel, tudással, tapasztalattal lehetnek gazdagabbak.
Rákos Loránt könyvbemutatója a XIX. Komáromi Egyetemi Napokon
A Selye János Egyetemen április 22. és április 25. között rendezték meg a XIX. Egyetemi Napokat. A rendezvény keretén belül a Református Teológiai Karon három könyvbemutatóra is sor került, melyen elsőként Rákos Loránt, egyetemes egyházunk lelkészi főjegyzője mutatta be két – Szikravetés, illetve Zsolmányok című – verseskötetét.
Tudományos élet a Selye János Egyetem Református Teológiai Karán
Március 19-én került sor a Selye János Egyetem Református Teológiai Karának Pálóczi Czinke István nevét viselő termében a „Lelki éhség” című konferenciára. Az érdeklődők négy előadáson vehettek részt, melyet az elhangzott témák szerinti beszélgetés követett. A napi program a Calvin János Teológiai Akadémia könyvtárában Gonda László: Németh Géza című könyvének bemutatójával zárult.
Szenczi Molnár Albert 450
A Tompa Mihály Református Gimnázium diákjai és tanárai szervezésében Szenczi Molnár Albert születésének 450. évfordulója alkalmából ünnepi műsorra kerül sor 2024. április 18-án, 17.00 órai kezdéssel a rimaszombati református templomban.
Szenczi Molnár Albert emlékkonferencia
A Selye János Egyetem Református Teológiai Kara és a Calvin J. Teológiai Akadémia 2024. április 25-én Szenczi Molnár Albert születésének 450. és halálának 390. évében emlékkonferenciát tart a kar Pálóczi Czinke István termében.
Archívum
Alapiskoláink
Alistáli Református Egyházi Alapiskola
Egyházunk 1992-ben Alistálon hívta életre a Felvidék első református oktatási intézményét, melynek alapító-fenntartói jogkörét 2011-től az alistáli gyülekezet gyakorolja. Az iskola egyik fő célkitűzése, hogy a diákjaiban meglévő tehetséget megtalálja és kitartó oktatói-nevelői munkával fejlessze, erősítse.
Martosi Református Alapiskola
A Martosi Református Egyházközség által alapított alsó tagozatos kisiskola 1999-ben nyitotta meg kapuit. Martos gazdag népi hagyományának ápolását az iskola felvállalta, és minden évben megrendezi a nagy sikerű Gyermekek Kistérségi Folklórtalálkozóját.
Érsekkétyi Egyházi Alapiskola és Óvoda
Felvidékünkön az egyetlen olyan református iskola, melynek óvodája is van. A helyi gyülekezet 1999-ben indította el az iskolát, majd 2002-ben óvodával bővítette, és kínál már három éves kortól a környék református magyarságának keresztyén oktatást.
Rozsnyói Református Alapiskola
A Rozsnyói Református Egyházközség 1997-ben alapította meg iskoláját, mely ma a Felvidék legnagyobb létszámú református alapiskolája. Az intézményben iskolaotthonos foglalkozás működik, ahol az elsősök a tanulás, a felzárkóztatás, a másnapra való felkészülés, a játék és a szabadidő ötvözésével töltik el az idejüket.
Vajáni Református Egyházi Alapiskola
Az Ungi Egyházmegye iskolája 2001-ben alakult. Az ország keleti térségében a magyarság peremvidékén azzal a céllal jött létre, hogy alternatívát kínáljon a környék lakóinak: lehetőséget az anyanyelvi oktatásra és a hitbeli gyarapodásra. 2007-től saját autóbusszal szállítják a környék gyerekeit az iskolába.
Középiskoláink
Czeglédi Péter Református Gimnázium, Léva
Négy osztályos gimnáziumként már egy erősen asszimilált területen vállalta fel azt a nemes feladatot, hogy a környék még meglévő magyar ifjúságát anyanyelvén minőségi oktatásban és keresztyén nevelésben részesíti. A gimnáziumot a lévai gyülekezet 2001-ben alapította.
Tompa Mihály Református Gimnázium, Rimaszombat
1999-ben kezdte meg működését Egyetemes Egyházunk alapításában a nyolcosztályos gimnázium, mely megalakulásától kezdődően az Egyesült Protestáns gimnázium szellemi örökségét kívánja továbbvinni. Az iskola komoly hangsúlyt fektet a hagyományok ápolása mellett a legmodernebb tanulási-tanítási stratégiák meghonosítására.