Tanulmányi kirándulás az osztrák-­olasz­-svájci hármashatárhoz

2014. január 17., péntek

A deregnyői Református Tanulmányi Központ tanulmányi kirándulást szervez az osztrák­-olasz­-svájci hármashatárhoz, ahol a 29. magyar Loudon gyalogezred katonái védték a határt 1915­-1918 között 2757 méter magasságban egy  lépést sem hátrálva. A tervezett időpont 2014. július­-augusztus.

„Mindent megfontoltam, és meggondoltam.” - írta I. Ferenc József császár és apostoli király abban a kiáltványban, amelyben 1914. július 28-án bejelentette alattvalóinak, hogy Bécs hadat üzent Szerbiának.

Charles Tisseyre, a francia parlament képviselője könyvet írt a háború kitörésének körülményeiről: „... Tisza István volt az egyetlen vezető államférfi Európában, aki komolyan szót emelt a háború ellen.” A merényletet követő koronatanácson azonban azok az – akkor még osztráknak számító – nemzetiségi politikusok szavazták le, akiknek hazája később a győztes államok között szerepelt, és Magyarország háborús szerepének a világ közvéleménye előtti félreértelmezésében aktív szerepet játszottak. A magyar katonák hősiesen küzdöttek, óriási véráldozatot hozva minden fronton. A háború kimenetele közismert. A ma élő nemzedék, akiknek nagyapái harcoltak a szerb, olasz, orosz, román hadszíntéren azonban nem feledkezhetnek a háború áldozatairól.

Ezért szervez a deregnyői Református Tanulmányi Központ tanulmányi  kirándulást az osztrák-olasz-svájci hármashatárhoz, ahol a 29. magyar Loudon gyalogezred katonái védték a határt 1915-1918 között 2757 méter magasságban egy lépést sem hátrálva.

Tájékoztatás a 0908 035 094­-es telefonszámon, vagy a ladislavcsoma@gmail.com E­mail címen kérhető.

események továbbiak →