„Az ÚR erőt ad népének, az ÚR megáldja népét békességgel.” Zsolt 29,11

2023. augusztus 04., péntek

Az elmúlt három év mindannyiunk számára megterhelő időszak volt. Ezt nem csak a személyes életünkről mondhatjuk el, de a közösségeinkről is. Ahogy az ige mondja, a Mindenható erőt és békességet ad annak, aki benne hisz, és a nehézségek idején rátámaszkodik. Valahogy így tehetett a kiskövesdi gyülekezet is, akik az Úr áldásával hosszú évek kihagyásával újból Vakációs Bibliahetet tartott a gyermekei számára.

„Fontosnak tartottuk a gyermektábor megszervezését, hiszen a gyermekek gyülekezetünk legfiatalabb rétege, akik között ilyen módon is hirdethettük a minket öltöztető Istenünk szeretetét” – fogalmaz Szepessy Mátyás lelkipásztor, aki lassan már egy éve pásztorálja a gyülekezetet.

A KOEN (Keresztyén Oktatásért és Erkölcsi Nevelésért Alapítvány) az éven is elkészítette az öt napra szóló táborai anyagát, amelyen hétfőtől péntekig 19 gyermek vett részt a kiskövesdi kultúrközpontban.

Az idei tábor a „Kaptár – ruhatár Avagy: Hölgyeim és Uraim” címet kapta, ahol a fő hangsúly a fiatalok keresztyén identitásban való nevelése volt, de ezen túl fontos szerepet kapott a férfi és női identitás is.

Az öt nap során egy-egy bibliai szereplő bőrébe bújtak a lelkes és elszánt kiskövesdi szervezők, akik közül sokan szintén a KOEN táborokban nőttek fel és váltak táborozóból az ifjúsági missziót és a gyülekezet jövőjét szívükön hordozó szolgálókká.

Az első napon Ádám és Éva bűnbeesését dolgozták fel, majd mutattak rá, hogy bármilyen bűnt is követünk el, az Atya az, aki magához ölel, megbocsát és bőrből készített ruhával ajándékoz meg.

A második nap a táborozók azt járták körbe, hogy milyen nagy áldás anyának lenni. Ebben Elkána és Anna történetét vették alapul, majd a harmadik nap József története következett. Isten bebizonyította József életútján keresztül számunkra, hogy Ő a legkilátástalanabb helyzetből is képes felemelni bennünket.

Az utolsó előtti napon Elizeus és Illés történetét hallgatták meg a kövesdi fiatalok, majd a pénteki napon csúcsosodott ki az üzenet, hogy Isten mindannyiunknak egy személyre szabott fehér ruhát ad majd az örök országban, bármit vétkezzünk, bármennyire érezzük magunkat a kút mélyén szerencsétlenül, mint József, vagy elkeseredve, mint Anna, ha igent mondunk az Isten hívására, mi is felölthetjük ez örök fehér ruhát.

A történetek elmesélésén túl fontos szerepet kapott azok elmélyítése és drámapedagógiai feldolgozása is. Hogy ne csak iskola hangulata legyen a tábornak, a nap folyamán sok más lehetőség várta a gyermekeket: játékok, kézműves foglalkozás, éneklés, versenyek és vetélkedők.

Egy tábornak több célja is van, amit a helyi lelkész is hangsúlyoz: „Személy szerint hasznosnak tartottam a gyermektábor megszervezését, mert alig egy éve a gyülekezetben szolgáló lelkipásztorként olyan helyi családokat ismertem meg, akikkel ritkán találkozok istentiszteleti alkalmakon. Továbbá több gyülekezeti tagot sikerült jobban megismerni a táborban végzett szolgálat közben, kezdve a főzésben részt vevő asszonytestvérektől a gyermekekkel foglalkozó fiatalokig.”

Az öt nap alatt minden délelőtt olyan ruhákról tanulhattak a kiskövesdi gyülekezet gyermekei, amiket Isten szabott egyes emberekre, majd bíztatták a táborozókat, hogy bátran vállalják azt az identitást, amit a Mindenhatótól kaptak.

Görög László

Fotó: gyülekezeti archív

események továbbiak →