A Kálvinista Szemle februári számának tartalmából

2022. február 09., szerda

Szükség van a mindennapi kenyérre lelki és fizikai értelemben is. A napi, lelki megújulásunkat szolgáló betevőnket hálaadással, békességgel és bűnbánattal vegyük magunkhoz. Asztalközösségeink igazi lényege pedig nem a fizikai éhség csillapítása, hanem az együtt töltött idő, a közösség megtartó ereje.

Februári számunkban kiemelten foglalkozunk a lelki és fizikai táplálkozás fontosságával: az ó- és újszövetségi asztalközösségek szociális, vallási és lélektani szerepével; református szokásaink mit mondanak a táplálkozásról, mire helyezik a hangsúlyt; ha „főzős” szemmel olvassuk a Bibliát, mi mindent készíthetünk el akár mi is; mai korunk, mely a külső megjelenést nagyon fontosnak tartja, milyen étkezési zavarokat eredményezhet.  

Gondolat rovatunk cikkírói igei elcsendesedésre hívják az olvasót. Előző számunkban hírül adtuk, hogy felvidéki református közösségünk tagja, Écsi Gyöngyi Magyarság Háza-díjat kapott. A díjazott lapunk hasábjain beszél a mesék csodálatos világáról, hogyan lehet hirdetni az isteni teremtettséget, az örök harmóniát, a férfi-női szerepkör minőségét néphagyományunk gazdag kincsestárának segítségével.

Templomaink, gyülekezeteink rovatunk Gömörbe kalauzol bennünket, egy Árpád-kori település maroknyi református közösségébe, ahol egyes feltevések szerint a Halotti beszéd és könyörgés íródott.

A könyv- és filmvilágból szerzőink egy kortárs írónőt és egy könnyed francia filmvígjátékot ajánlanak: mindkettő érdemes a „fogyasztásra”.

Tallózunk a Kárpát-medencei református magyarság híreiből, beszámolókat közlünk a különböző missziói területeken végzett szolgálatokról, egy-egy rövid hír keretében foglalkozunk az ökumenikus imahét alkalmával és a népszámlálás eredményével is.

Jó időtöltést a Kálvinista Szemle hasábjain!

Édes Enikő szerkesztő

események továbbiak →