Általános tisztújítás 2020 – Az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre választásra bocsátott jelöltek jegyzéke

2020. november 06., péntek

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Egyetemes Választási Bizottsága 2020. november 5-én Rimaszombatban megvizsgálta az egyházmegyei és egyetemes egyházi tisztségekre jelölt személyek nyilatkozatait, és a választhatóság feltételeit teljesítő, valamint a jelölést elfogadó személyeket a szavazólapoknak a szavazó egyházközségeknek való megküldésével választásra bocsátotta.

Az egyetemes egyházi tisztségekre választásra bocsátott jelöltek:

Püspök:
   Géresi Róbert (Abaújszina)

Főgondnok:
   Porubán Ferenc (Tornagörgő)

Magyar egyetemes lelkészi főjegyző:
   Rákos Loránt (Kövecses)

Magyar egyetemes világi főjegyző:
   Kiss Pál (Pozba)

Szlovák egyetemes lelkészi főjegyző:
   Ján Semjan (Hernádcsány)
   Jaroslav Széles (Kassa)

Szlovák egyetemes világi főjegyző:
   Gurbaľ Pavol (Felsőcsáj)

 

Egyházmegyei tisztségre választásra bocsátott jelöltek egyházmegyék szerint:

Pozsonyi egyházmegye

Esperes:
   Görözdi Miklós (Nemesócsa)

Egyházmegyei gondnok:
   Molnár Rudolf (Jóka)

Lelkészi főjegyző:
   Misák Alica (Csilizpatas)

Világi főjegyző:
   Horváth Andrea (Felsőpatony)
   Süll Ferenc (Kolozsnéma)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Görözdi Miklós (Nemesócsa)
   Lévai Attila (Csicsó)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Bucsuházy István (Somorja)
   Molnár Rudolf (Jóka)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Buza Zsolt (Pozsony)
   Édes Árpád (Alistál)
   Langschadl István (Padány-Bögellő)

Zsinati világi pótképviselő:
   Csicsay Szilárd (Dunaszerdahely)
   Horváth Andrea (Felsőpatony)
   Horváth Béla (Alistál)
   Süll Ferenc (Kolozsnéma)

 

Komáromi egyházmegye

Esperes:
   Szénási Szilárd (Martos)

Egyházmegyei gondnok:
   Csonthó Csaba (Negyed)

Lelkészi főjegyző:
   Czinke Zsolt (Bátorkeszi)

Világi főjegyző:
   Borbély Krisztína (Komárom)
   Fitos András (Nádszeg)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Czinke Zsolt (Bátorkeszi)
   Dobai Sándor (Dunamocs)
   Erdélyi Pál (Vágfarkasd)
   Fazekas László (Komárom)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Baranyay Zsolt (Zsigárd)
   Baros Róbert (Deáki)
   Csonthó Csaba (Negyed)
   Jánosdeák Gábor (Komárom)
   Kecskés Imre (Perbete)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Erdélyi Zoltán (Perbete)
   Csonthó Aranka (Negyed)

Zsinati világi pótképviselő:
   Bugár Ildikó (Negyed)
   Pethes István (Kamocsa)
   Seres Róbert (Vágfarkasd)
   Vajkai Miklós (Komárom)

 

Barsi egyházmegye

Esperes:
   Révész Tibor (Zselíz)

Egyházmegyei gondnok:
   Oros Zoltán (Ipolyság)

Lelkészi főjegyző:
   Dukon András (Pozba)

Világi főjegyző:
   Mente Róbert (Pozba)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Icso Sándor (Vámosladány)
   Révész Tibor (Zselíz)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Cserba Gabriella (Zselíz)
   Oros Zoltán (Ipolyság)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Antala Éva (Nagyölved)
   Dukon András (Pozba)

Zsinati világi pótképviselő:
   Antal Árpád (Nagyod)
   Mente Róbert (Pozba)

 

Gömöri egyházmegye

Esperes:
   Nagy Ákos Róbert (Runya)

Egyházmegyei gondnok:
   Madarász Béla (Lénártfalva )

Lelkészi főjegyző:
   Boros István (Bátka)

Világi főjegyző:
   Miklós Aladár (Felsőrás)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Boros István (Bátka)
   Nagy Ákos Róbert (Runya)
   Nagypál Malvina (Gömörhorka)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Gáspár Tibor (Fülek)
   Gyurán Ágnes (Bátka)
   Kotán Katalin (Naprágy)
   Madarász Béla (Lénártfalva)
   Miklós Aladár (Felsőrás)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Szőke Zsuzsanna (Harmac)
   Kovács Tímár Ildikó (Rimaszombat)

Zsinati világi pótképviselő:
   Dávid László (Tornalja)
   Gáspár Tibor (Fülek)
   Kotán Katalin (Naprágy) 
   Kovács Ildikó (Zádorháza) 

 

Abaúj-tornai egyházmegye

Esperes:
   Orémus Zoltán (Kassa)

Egyházmegyei gondnok:
   Szaniszló Sándor (Komaróc)

Lelkészi főjegyző:
   Varga Zoltán (Szádalmás)

Világi főjegyző:
   Icso Béla (Barka)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Molnár Árpád (Szepsi)
   Orémus Zoltán (Kassa)
   Parti Tibor (Szeszta)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Demeter Ibos Henrietta (Kuntapolca)
   Icso Béla (Barka)
   Szaniszló Sándor (Komaróc)
   Vasil Aranka (Magyarbőd)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Vargha Balázs (Szádelő)
   Lucskay András (Nagyszalánc)

Zsinati világi pótképviselő:
   Komjáty Csaba (Torna)
   Tímár János (Nagyida)

 

Zempléni egyházmegye

Esperes:
   Kendi Csaba (Bacska)

Egyházmegyei gondnok:
   Asszonyi Árpád (Kisgéres)

Lelkészi főjegyző:
   Blanár Erik (Kisgéres)

Világi főjegyző:
   Szimkó Géza (Királyhelmec)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Kiss Miklós (Örös)
   Molnár István (Királyhelmec)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Furik Csaba (Kisgéres)
   Tóth Géza (Kiskövesd)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Györky Szilvia (Alsómihályi)
   Szopó Ferenc (Szentes)

Zsinati világi pótképviselő:
   Fülöp Pál (Perbenyik)
   Szimkó Géza (Királyhelmec)

 

Ungi egyházmegye

Esperes:
   Kraus Viktor (Mokcsakerész)

Egyházmegyei gondnok:
   Hajdók Vince (Csicser)

Lelkészi főjegyző:
   Tirpák István (Bés)

Világi főjegyző:
   Kalán János (Deregnyő)
   Sipos István (Iske)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Molnár Zsolt (Csicser)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Boczán Ferenc (Nagykapos)
   Molnár László (Abara)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Beňadik Adrián (Abara)

Zsinati világi pótképviselő:
   Boczán Ferenc (Nagykapos)

 

Nagymihályi egyházmegye

Esperes:
   Dékányová Erika (Bánóc)

Egyházmegyei gondnok:
   –

Lelkészi főjegyző:
   Gajdošoci Juraj (Nagymihály)

Világi főjegyző:
   Dékány Radoslav (Bánóc)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   Dékányová Erika (Bánóc)

Zsinati világi rendes képviselő:
   Dékány Radoslav (Bánóc)
   Ohriska Martin (Nagymihály)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Gajdošoci Juraj (Nagymihály)

Zsinati világi pótképviselő:
   Ján Rasky (Petrik)

 

Ondava-hernádi egyházmegye

Esperes:
   Juraj Brecko (Tusa)

Egyházmegyei gondnok:
   –

Lelkészi főjegyző:
   –

Világi főjegyző:
   Daniel Szántai (Györke)

Zsinati lelkészi rendes képviselő:
   –

Zsinati világi rendes képviselő:
   Irena Bittóová (Hernádzsadány)

Zsinati lelkészi pótképviselő:
   Erika Domonkošová (Kassa)

Zsinati világi pótképviselő:
   –

reformata.sk

Népszámlálás 2021

események továbbiak →